BIZTONSÁGOS, PROFESSZIONÁLIS MUNKAVÉGZÉS MEGFIZETHETŐ ÁRON

Csólig Dávid

Egészségügyi Kártevőirtó és Fertőtlenítő Specialista

Egészségügyi kártevők elleni védekezés: Rovarok: ágyi poloska, csótány, darázs, hangya, bolha, legyek, tetvek stb. Rágcsálók: egerek, patkányok Az alábbi eü. kártevők jelenlétét tapasztalja, vagy erre utaló jeleket észlel: (élő állat, rágásnyom, ürülék, levedlett lárvabőr, erős vizeletszag stb.). Azonnal kérje szakember segítségét. Hívjon bizalommal, munkámat biztonságosan, komplex tudással felvértezve garanciával végzem. (garancia feltétele a megrendelő és a szolgáltató közötti pontos együttműködés). A sikeres hosszú távú kártevőmentesség széles körű tudást igényel.
A védekezést csak OTH által engedélyezett II- es kategóriájú biocid termékekkel végzem. Az irtószer kijuttatása professzionális gépekkel eszközökkel történik.

Az elvégzett munka után teljes körű dokumentáció:

  • szerződés
  • számla
  • munkalap
  • biztonsági adatlap
  • rágcsáló etető karton
  • mérgezési térkép

Az eü. Kártevők elleni védekezés a tevékenységre vonatkozó hatályos jogszabályok alapján:

— 1997. évi CLIV. törvény az egészségügyről 73. paragrafus (1)-(2) bekezdése ill. 153. paragrafus.

— 18/1998-(VI.3) NM járványügyi rendelet 36. paragrafus (1)-(2) bekezdés 39- paragrafus ill.4. számú melléklet.

— 16/2017.(VIII.7.) EMMI rendelet az egészségügyi kártevőirtó szerekkel, valamint gázosítószerekkel végzett tevékenység szabályairól.

— 2/2010.(I.26.) EÜM rendelet

— 2000. évi XXV. Kémiai biztonságról szóló törvény.

Uniós Jogszabályok

— 852/2004/ EK rendelet az élelmiszer higiéniáról

— 853/2004/ EK rendelet az állati eredetű élelmiszerek különleges higiéniai szabályainak megállapításáról

— 854/2004/ EK rendelet szerinti hatósági ellenőrzések megszervezésére vonatkozó végrehajtási intézkedések megállapításáról

— 528/2012 EV rendelet a biocid termékek forgalmazásáról és felhasználásáról

FERTÖTLENÍTÉSRŐL

Mottóm: maximális higiénés profil biztonságosan, megfizethető áron.

Egészségünk megőrzésének egyik legfontosabb alap pillére a higiénikus környezet kialakítása és fenntartása. Manapság egy kiemelt érték, a biztonság szimbóluma.

Cél:— Élő szervezetekből un. fertőző forrásból – a külső környezetbe kerülő kórokozók elpusztítása,

             inaktiválása.

      —  Fertőző betegségek és járványok megelőzése érdekében szükséges.

Fertőtlenítő hatás : azok a fizikai, kémiai tényezők, melyek a mikroorganizmusokkal közvetlenül érintkezve un. behatási, expozíciós időtartam alatt azok elpusztítását, inaktiválását idézik elő.

Fertőzés terjedése: I.

1/ közvetlen érintkezéssel testi kontaktus, könnyen elkerülhető)

2/ légi úton terjedő (légtér fertőtlenítés)

3/ közvetett érintkezés, (felület érintkezés, tárgyak érintkezésével). A korokozó hordozó beteg, a közvetlen környezetébe üríti köhögéssel, trüsszentéssel stb. a patogén mikroorganizmusokat. A mikroorganizmusok bármilyen felületen megtapadnak és napokig életképesek, a külső fizikai kémiai tényezőktől függően. Hőmérséklet, páratartalom stb. A virulencia napokig veszélyeztethet.

Fertőtlenítő eljárások: II.

1/ kémiai

2/fizikai

3/kombinált

4/ speciális

Tevékenységem a kémiai eljárást preferálja III.

Ezért a fertőzési láncolatot széles antimikróbális hatásspektrumú biocid hatóanyagú fertőtlenítőszerekkel inaktiválni szükséges.( baktericid, fungicid, virucid, sporicid) A szolgáltatás csak OTH által engedélyezett fertőtlenítő hatású Biocid termékkel történik.

A fertőtlenítés módszereit, eljárásait mindig a helyszín és a fertőtlenítő felület határozza meg. 

Módszerek

  • lemosás
  • beáztatás
  • permetezés
  • letörlés

letörlés: amikor a fertőtlenítendő tömör felszínű tárgyakat, eszközöket dezinficiens oldattal átitatott törlőruhával kezeljük. A fertőtlenítendő felületre csak vékony un. folyadékfilm formájában visszük fel a fertőtlenítő oldatot. Ezt a módszert csak akkor érdemes alkalmazni amikor a fertőtlenítendő tárgy felületkiképzése miatt anyagkárosító hatás nélkül más eljárás nem alkalmazható.

lemosás: amikor egybefüggő, tömör, vízálló felületekre, erre alkalmas eszközökkel(pl.: textíliával, szivaccsal stb.) a fertőtlenítő oldatot rávisszük, és hagyjuk, hogy az oldat ezekre rászáradjon.

beáztatás: amikor a fertőtlenítő eszközt, tárgyat vagy anyagot a fertőtlenítőszer oldatába helyezünk és az előírt behatási ideig tartjuk.

permetezés: az a módszer amikor a fertőtlenítő oldat mechanikus porlasztással erre alkalmas eszközzel – juttatunk a fertőtlenítendő felületre. A hatásos fertőtlenítő permetezés előfeltétele: a helyes szeradagolás és annak a felületen történő egyenletes eloszlatása. A permetezés típusa szerint ködszerű és áztatásos permetezést különbőztetünk meg. Mindkét eljárásnak megvan a sajátos területe, de lehetőség szerint mindig az áztatásos permetezésre kell törekedni, mely adott felületegységre nagyobb mennyiségű fertőtlenítőszer kijuttatását jelenti. A permetezéssel összefüggő, nagy kiterjedésű felületek gyors, hatásos és gazdaságos fertőtlenítése oldható meg.

A dezinficiens munkaoldat kijuttatása professzionális nagyteljesítményű gépekkel, eszközökkel történik. (hideg – ködképző, ULV generátorral, valamint foglalkozásszerű felhasználásra alkalmas permetezőgéppel.

Az elvégzett munka után teljes körű dokumentáció:

  • szerződés
  • munkalap
  • számla
  • biztonsági adatlap (a felhasznált fertőtlenítőszerről)

A szolgáltatás minden esetben a megrendelő igényeinek figyelembe vételével történik. A tevékenységre vonatkozó szakmai irányelvek és a hatályos jogszabályok alapján, valamint a humán és környezet toxikológia figyelembe vételével.18/1998.(VI.3) NM rendelet 35 paragrafus(1) bekezdés, 35 paragrafus (4) bekezdés.

Szolgáltatási területek:
lakosság; közintézmények; szálláshelyek ; sportlétesítmények; vendéglátó és élelmiszeripar; ipari üzemek; mezőgazdaság; mezőgazdasági vállalkozók; állattartó telepek; szépségszalonok; egészségügyi intézmények; szoláriumok

Call Now Button